PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 15.01. - 21.01.2018 - 7 DNI

1. Dzień 15.01. Poniedziałek:  2,00 zbiórka uczestników na parkingu przy ulicy lekarskiej, przejazd na lotnisko w Lublinie. 4,10 odprawa na lotnisku, 6,10 wylot do Izraela. 10,50 lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Beltlejem – Bazylika Narodzeni Pańskiego. Przejście do Sanktuarium Matki Bożej Karmiącej – Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy, następnie do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień 16.01. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na północ Izraela. Cezarea Nadmorska – ruiny starożytnego miasta i akweduktów. Przejazd do Hajfy – panorama Ogrodów Bahajskich. Następnie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3. Dzień 17.01. Środa: Śniadanie, wylwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, Tabga – Kościoły rozmnożenia chleba i ryb i Prymatu św. Piotra. Przejazd do Kafarnaum, ruiny starożytnego miasta, Dom św. Piotra. Góra Tabor. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4. Dzień 18.01. Czwartek: Śniadanie, przejazd na Górę Oliwną. Sanktuarium Pater Noster, przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit. Panorama Jerozolimy. Kościół Wszystkich Narodów. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do Wieczernika i grobu Króla Dawida. Zejście do kościoła św. Piotra in Gallicantu. Spacer Starym Miastem pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
5. Dzień 19.01. Piątek: Śniadanie, dalszy pobyt w Jerozolimie – Via Dolorosa(Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Pańskiego(Msza święta). Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6. Dzień 20.01. Sobota: Śniadanie, Msza Święta. Przejazd do Betanii (Grób Łazarza, Dom Marii Marty i Łazarza), Jerycho (Góra Kuszenia – panorama – Drzewo Sykomory), Rzeka Jordan (odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego) oraz Qumran. Przejazd nad Morze Martwe - wypoczynek. Powrót do Betlejem – obiadokolacja i nocleg w hotelu.
7. Dzień 21.01. Niedziela: Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Jerozolima – Menora, trasfer do Yad Washem (Muzeum upamiętniające holokaust), Kneset (współczesny parlament). Przejazd na lotnisko. 20,50 wylot do Polski. 23,40 lądowanie w Lublinie, transfer do Radomia, zakończenie pilegrzymki.

Cena: 1100pln + 350$

W cenę wliczone: transport autokarem z wi-fi na pokładzie; zakwaterowanie z wyżywieniem(śniadanie, obiadokolacja) w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych; 1 butelka wody i batonik odżywczy na osobę dziennie; czapki, mapy, certyfikaty i zdjęcia magnetyczne; koszty zwiedzania wg programu; ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERV; składka na TFG; podatek VAT.
Dodatkowe opłaty: 150$- płatne na miejscu w Izraelu; 45 pln – transport na lotnisko.

PIELGRZYMKA NIEPODLEGŁOŚCI SOLIDARNOŚĆ ZIEMIA RADOMSKA

RZYM – MONTE CASSINO 14 – 21.05.2018

CZĘSTOCHOWA -  RZYM – MONTE CASSINO – PADWA -  WENECJA - KAHLENBERG – KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI - WAWEL

1. DZIEŃ 14.05. Poniedziałek: 3,30 wyjazd na pielgrzymkę. Przejazd do Częstochowy, Msza święta na Jasnej Górze. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2. DZIEŃ 15.05. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Krótki pobyt w Padwie, wizyta w Bazylice św. Antoniego. Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
3. DZIEŃ 16.05. Środa: Śniadanie, przejazd autokarem do Rzymu, udział w Audiencji Generalnej. Wizyta na Grobie św. Jana Pawła II, zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny. Następnie w miarę możliwości czasowych postaramy się się odwiedzić: Bazylikę św. Pawła za Murami, Bazylikę św. Jana na Lateranie i Bazylikę św. Marii Większej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ 17.05. Czwartek:  Śniadanie, przejazd do Rzymu. Msza święta,  zwiedzanie miasta z przewodnikiem – kościół św. Filipa Neri – Chiesa Nuova, Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi, Piazza Venezia, Altare della Patria, Foro Romano, Palatino, Arco di Constantino,Colosseo(z zewnątrz). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 
5. DZIEŃ 18.05. Piątek: Śniadanie,przejazd na Monte Cassino, udział w uroczystościach na  Polskim Cmentarzu Wojennym. Przejazd do hotelu w okolicach Padwy, obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ 19.05. Sobota: Śniadanie, przejazd do Wenecji, rejs statkiem po lagunie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem  – Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka(z zewnątrz), Most westchnień, Rialto. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
7. DZIEŃ 20.05. Niedziela: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze Msza święta w Wiedniu w kościele św. Józefa na Kahlenbergu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
8. DZIEŃ 21.05. Poniedziałek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do Krakowa, Msza święta w Centrum Jana Pawła II, zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd na Wawel, złożenie kwiatów w krypcie Józefa Piłsudskiego. Przejazd do Radomia. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena: 1165PLN+200EUR

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem – DVD, barek; 7 śniadań; 7  obiadokolacji; 7 noclegów w pokojach z łazienkami;opiekę licencjonowanego pilota i przewodników w zwiedzanych miastach; opłaty sanktuaryjne, drogowe, autostradowe, klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;system Tour – Guide - słuchawki;  ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERV; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,podatek VAT.